Chwytająca za serca Colleen Hoover

Współczesna autorka powieści dla młodzieży i kobiet. Sam “New York Times” okrzyknął ją wschodzącą gwiazdą amerykańskiej literatury kobiecej. Mowa oczywiście o uwielbianej przez damską część czytelniczą, Colleen Hoover. Urodziła się w Teksasie w 1979. Zadebiutowała w 2011 roku ukazała się jej pierwsza powieść “W potrzasku”. Następnie w kolejnych latach wydała:

  • Ta dziewczyna
  • Punkt zwrotny
  • Szukając Kopciuszka
  • Pułapka uczuć,

oraz wiele, wiele innych świetnych historii.

Hity zza oceanu

Collleen Hoover jest amerykańską pisarką. Parającą się w romansach i powieściach gatunku New Adult i Young Adult. Jej kariera rozpoczęła się kiedy odkryła w sobie pasję do pisania, tak więc jej powieści powstały z czystej przyjemności i miłości do literatury. Kiedy jej książki zaczęły cieszyć się coraz większą sławą, porzuciła pracę jako pracownik socjalny i całkowicie skoncentrowała i oddała się literaturze. Kolejne powieści spod pióra Hoover powstawały w mgnieniu oka. Dotychczas napisała już kilkanaście świetnych dzieł, a kilka z nich trafiło do czołówki najchętniej czytanych oraz na listę bestsellerów “New York Timesa”. Były nimi, m.in.

  • Losing Hope
  • It ends with us
  • Never Never.

Każda z napisanym przez autorkę powieści była wysoko oceniania przez użytkowników na Goodreaders. Zostały również przetłumaczone na kilkanaście języków, w tym Polski. Ponadto autorka została laureatką wielu nagród. W 2015 roku otrzymała Goodreaders Choice Awards w kategorii Romance za powieść Confess, rok później ponownie zdobyła tę samą nagrodę za pozycję It Ends With Us.

Historie pełne emocji

Czytelniczki na całym świecie pokochały Colleen Hoover oraz jej powieści za niepowtarzalny, lekki romantyczny styl. Za stworzenie bohaterów wywołujących olbrzymie emocje u odbiorcy, z którymi może się utożsamiać. Niespodziewane zwroty akcji, które dodatkowo uatrakcyjnią historie przedstawione, zaskakując i wgniatając w fotel czytelnika. To z całą pewnością nie są książki przeznaczone tylko dla młodzieży. Jest to niezwykle ambitna, obyczajowa literatura, ukazującą cały wachlarz emocji i uczuć targających człowiekiem. Autorka do perfekcji opanowała umiejętność przelewania na papier niezwykle wzruszających, poruszających serca historii, bliskich nie jednej z nas. Pozycje oferowane przez Colleen Hoover na pewno zainteresuje kobiety w każdym wieku.

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Karol

Wyświetl wszystkie wpisy tego autora