Najpiękniejsze opowiadania o miłości

Jeżeli ktoś miałby mówić o miłości to tylko i wyłącznie ona – Colleen Hoover. To wspaniała amerykańska pisarka, która z wielkim hukiem weszła na rynek amerykańskiej książki. Swoją karierę zawodową chciała związać z byciem pracownikiem socjalnym. Jednak pierwsza opublikowana powieść debiutancka, która odniosła wielki sukces sprawiła, że kobieta porzuciła tą myśl. Od tej pory, a minęło już kilka lat, Hoover publikuje co jakiś czas piękne książki, gdzie głównym motywem przewodnim jest miłość. Jednak nie zawsze jest to miłość łatwa. Autorka opowiada w swoich książkach o różnych przypadkach, które sprawiają, że to co się dzieje jest bardziej rzeczywiste, bardziej realne. Jej książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Polskie fanki doskonale znają jej książki. Niejednokrotnie Hoover gościła na liście bestsellerów New York Timesa czy Goodreads Choice Award. Romans, miłość, emocje, nagłe zwroty akcji – jeżeli ktoś kocha takie motywy, to jak najbardziej książki od tej autorki na pewno się spodobają.

“Never, never”

Głównymi bohaterami tej książki są Charlie i Silas. Ta dwójka osób pewnego dnia traci kompletnie pamięć i nic o sobie nie wiedzą. Muszą od nowa wszystkiego się nauczyć o sobie samych i o sobie nawzajem. Czy im się to jednak uda? Dlaczego utracili pamięć? Kim oni są dla siebie? Zaawansowana utrata pamięci. Oboje mogą liczyć tylko na zapiski, które pomogą im przywrócić pamięć. Jak się jednak okazuje ich wspomnienia nie są tak piękne, jakby oboje chcieli. On chce przywrócić je za wszelką cenę. Ona uświadamia sobie, że najchętniej wszystkie wspomnienia pogrzebałaby na dnie swojej pamięci. W szczególności, że ktoś ma krew na rękach. Czyją? Tego dowiemy się z lektury tej wspaniałej książki, która jest bardzo emocjonalną książka.

“Gdyby nie Ty”

Morgan przez błąd popełniony w młodości bardzo szybko została matką. Z ojcem dziecka postanowili jednak zachować się odpowiedzialnie i wychować Clarę. Teraz dziewczyna jest już nastolatką, która ma swoje zdanie i uważa, że matka jest największą nudziarą. Stosunki matki i córki nie należą do łatwych. Morgan chce uchronić córkę przed błędami jakie ona popełniła, dlatego zakazuje jej wielu rzeczy. Dochodzi do tragedii. Czy to wydarzenie sprawi, że matka i córka odnajdą na nowo drogę do siebie? Czy te dwie kobiety mają szansę na to, żeby być szczęśliwe? Książki pozwala na pewne przemyślenia odnośnie własnego życia. Czy czasem nie warto poprawić swoich stosunków z własną rodziną?

Szkoła zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Karol

Wyświetl wszystkie wpisy tego autora